Dzień Bezpieczeństwa i Ochrony Zdrowia w Pracy

Zapraszamy do relacji z Dnia Bezpieczeństwa i Ochrony Zdrowia w Pracy.

28 kwiecień 2022 r. jest dniem Bezpieczeństwa i Ochrony Zdrowia w Pracy, który oficjalnie zainicjowany został w 2003 r. przez Międzynarodową Organizację Pracy.

Nasz oddział w tym dniu był partnerem Okręgowego Inspektora Pracy w Poznaniu w organizacji specjalnych spotkań w zakładach pracy w zakresie utrwalenia dobrych praktyk BHP.

Dzień ten rozpoczęliśmy od złożenia wiązanki kwiatów przy obelisku poświęconym ofiarom wypadków przy pracy. W skromnej uroczystości wzięli udział PIP Oddział Piła, Dyrektor PCE w Pile, Dyrektor Zespołu Szkół Technicznych w Pile oraz zarząd Oddziału Piła OSPSBHP.

W tym dniu odbyły się spotkania w zakładach pracy wspólnie z inspektorami PIP w Pile. Na spotkaniach w zakładach pracy omówione zostały dobre praktyki BHP w tym ryzyko zawodowe, wypadki przy pracy, zagrożenia na stanowisku pracy, wymagania bezpieczeństwa pracy przy użytkowaniu maszyn i urządzeń.

W akcję OIPIP w Poznaniu włączyli się członkowie  naszego stowarzyszenia: kol. Anna Zborowska, Barbara Grodzka, Agnieszka Kęcińska- Stypułkowska oraz Zygmunt Jeliński, którzy z inspektorami pracy prowadzili spotkania w swoich zakładach pracy.

Zarząd Oddziału Piła OSPSBHP bardzo dziękuje za duże zaangażowanie.
Zygmunt Jeliński