Akcja społeczna „Pracuję, nie hejtuję”, przygotowana przez oddziały Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Pracowników Służby BHP

Zapraszamy do udziału w akcji społecznej „Pracuję, nie hejtuję”, którą przygotowały oddziały Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Pracowników Służby BHP. Celem akcji „Pracuję, nie hejtuję” jest zwrócenie uwagi na poważny problem społeczno-psychologiczno-prawny, jakim jest hejt doświadczany przez pracowników w związku z epidemią koronawirusa oraz zainicjowanie skutecznych działań antydyskryminacyjnych.

Jako służba BHP, doradcy pracodawców, powinniśmy być szczególnie wyczuleni na zagrożenia dla poczucia bezpieczeństwa i zdrowia (również tego psychicznego) pracowników oraz powinniśmy wiedzieć, jak wesprzeć pracodawcę w działaniach profilaktycznych. Oczywiście z poszanowaniem odczuć oraz próbą dotarcia do motywów działania wszystkich stron, również pracowników hejtujących.

Zapraszamy do udziału w konferencji online „Pracuję, nie hejtuję”, która odbędzie się 22 czerwca 2020 r. o godz. 13.00. Na problemie hejtu i poszukiwaniu obopólnie akceptowalnych rozwiązań skupią się specjaliści z zakresu prawa, psychologii, negocjacji, medycyny i BHP. Dowiemy się, jak pomóc ofiarom hejtu oraz poznamy historie osób, które go doświadczyły. Wydarzenie poprowadzi redaktor Michał Olszański.
Udział jest bezpłatny. Prosimy o zgłoszenie udziału do 18 czerwca 2020 r. – formularz dostępny jest tutaj.

Niezależnie od udziału w konferencji, zachęcamy do podjęcia aktywnej walki z hejtem w swoich zakładach pracy – do uświadamiania, jak groźnym jest zjawiskiem i do budowania w pracownikach poczucia odpowiedzialności za swoje zachowania.

CO MOŻNA I CO WARTO ZROBIĆ?

· Zamieścić materiały o akcji w widocznych miejscach w firmie

· Opublikować je w firmowych mediach społecznościowych (banery w załączeniu)

· Wysłać mailing informacyjny do pracowników · Polubić profil akcji na Facebooku i udostępniać posty na swoim profilu

· Nagrać krótki (max. 30 sek.) film z informacją o sobie i powodzie wspierania akcji, a następnie opublikować go na swoim profilu na Facebooku oraz przesłać na adres stophejt@ospsbhp.pl.

Wszystkie, nadesłane filmy postaramy się zamieścić na stronie akcji. Jeśli w Państwa firmie zostały już wdrożone działania lub procedury przeciwdziałające hejtowi, prosimy o podzielenie się swoimi doświadczeniami.

Organizator techniczny: OSPSBHP oddział w Radomiu